Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W trakcie majówki na drogach będzie więcej policjantów

piątek, 28 kwietnia 2023 14:02 / Autor: Aleksandra Rękas
W trakcie majówki na drogach będzie więcej policjantów
W trakcie majówki na drogach będzie więcej policjantów
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Przed nami naprawdę długi weekend majowy. Jak co roku, na świętokrzyskie drogi wyjedzie wielu świętokrzyskich policjantów, by zadbać o bezpieczeństwo i studzić zapędy piratów drogowych.

Wzmożonych patroli drogowych możemy spodziewać się już dziś (28 kwietnia). Policjanci wyjadą na drogi motocyklami, a także oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami.

- Jeżeli wybieramy się na wycieczkę, zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Podstawowa zasada to trzeźwość i rozwaga na drodze. Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu pojazdu – począwszy od płynów eksploatacyjnych, skończywszy na oponach – przypomina kom. Mariusz Bednarski ze świętokrzyskiej drogówki.

Policjanci apelują – zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych i rowerzystów.

- Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników- między innymi sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji – podkreśla Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Policyjne działania potrwają do czwartku (czwartego maja) do późnych godzin wieczornych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO