Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

poniedziałek, 08 kwietnia 2024 20:50 / Autor: Aleksandra Rękas
Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w czwartek, 11 kwietnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje przełożenie ruchu na blisko trzykilometrowy odcinek obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zmieni się też przebieg drogi krajowej nr 9 i jej oznakowanie.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik świętokrzyskiego oddziału GDDKiA, wstępnie planowany termin to najbliższy czwartek. Do tego czasu zmienione i odebrane zostanie również oznakowanie nowego przebiegu DK9 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Wykonane zostaną także prace porządkowe. Obecnie kierowcy podróżujący DK9 przez miasto w relacji od Radomia do Opatowa po przejechaniu ulicy Zagłoby pod wiaduktem, wjeżdżają łącznicą przez rondo na biegnącą po obiekcie Aleję 3 Maja. Następnie po drugiej stronie torów wjeżdżają na kolejnym rondzie w ul. Sandomierską i dalej na skrzyżowaniu z łamanym pierwszeństwem skręcają w Opatowską – mówi Pawelec-Buras.

Po otwarciu obwodnicy, podróżujący przez miasto za wiaduktem pojadą na wprost w Aleję 25-lecia Wolności, a następnie dojadą ulicą Jana Piwnika „Ponurego" do węzła Brezelia na początku wybudowanej trasy. Z obwodnicy będzie można włączyć się do nowego ronda na obecnej DK9 - ul. Opatowska.

W ramach inwestycji, wybudowany został odcinek jednojezdniowej drogi klasy GP -  główna ruchu przyspieszonego - o długości około 2,7 km.  Wybudowanych zostało sześć obiektów inżynierskich, w tym wiadukt nad drogą powiatową i dwa mosty, przepusty ekologiczne oraz rondo w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę. 

Przedsięwzięcie stanowi element projektu „Budowa obwodnic miejscowości na sieci dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO