Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Umowy na sprzęt dla strażaków

środa, 28 marca 2018 14:14 / Autor: Redakcja
fot. kielce.uw.gov.pl
Redakcja

Świętokrzyscy samorządowcy podpisali umowy na wsparcie ochotniczych straży pożarnych w ramach Funduszu Sprawiedliwości. To ogólnopolski program Ministerstwa Sprawiedliwości, dzięki któremu do OSP w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości 100 milionów złotych.

Zakończył się nabór wniosków dla województwa świętokrzyskiego. Umowy z samorządowcami podpisali w Kielcach przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości. Wsparcie dla naszego regionu wynosi 5,5 mln zł. Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości - zreformowanego Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

- Program skierowany do OSP przez Ministerstwo Sprawiedliwości pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie w tym zakresie. Przypomnę, że głównym założeniem projektu jest wyrównywanie poziomu wyposażenia jednostek strażackich w niezbędny sprzęt taki jak torby medyczne, defibrylatory czy też sprzęt hydrauliczny używany bezpośrednio podczas akcji ratunkowych. Cieszę się, że dzięki ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro tak dużo jednostek otrzymało sprzęt, który do tej pory był poza ich zasięgiem. Mam nadzieję, że program który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i niewątpliwie okazał się dużym sukcesem na terenie naszego województwa będzie kontynuowany w następnych latach – mówi Tomasz Zbróg radny sejmiku.

Fundusz działa od września 2017 roku i rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zgodnie z programem, o wsparcie mogły ubiegać się gminy i miasta. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek OSP, które potrzebują specjalistycznego wyposażenia.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO