Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ukradł paliwo do… kradzionego samochodu

środa, 03 czerwca 2020 10:04 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W poniedziałek mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Rytwiany. Mężczyzna podejrzany jest kradzież samochodu i paliwa ze stacji benzynowej. W chwili zatrzymania miał dwa promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek tuż po drugiej w nocy, dyżurny staszowskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Z jego treści wynikało, że na jednej ze stacji paliw skradziono benzynę. Nieznany mężczyzna napełnił kanister paliwem o wartości… 24 złotych i oddalił się w nieznanym kierunku.

Na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli powoli jadącego seata. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn, a kierowca auta odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów mężczyźni próbowali uciec pieszo, jednak zostali szybko zatrzymani.

Okazało się, że 28-latek, który siedział za kierownicą miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Jego 35-letni towarzysz – niemal trzy. Wkrótce wyszło na jaw także, że seat którym jechali został skradziony na początku marca w gminie Łopuszno. Jego wartość to prawie dwanaście tysięcy złotych.

28-latek odpowie przed sądem za kradzież samochodu. Nie uniknie także kary za kierowanie w stanie nietrzeźwości i kradzież paliwa – grozi mu pięć lat więzienia.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO