Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Coraz mniej czasu na złożenie wniosku o „Dobry start”

piątek, 12 sierpnia 2022 10:27 / Autor: Weronika Kępa
Coraz mniej czasu na złożenie wniosku o „Dobry start”
Coraz mniej czasu na złożenie wniosku o „Dobry start”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W ramach programu „Dobry start” rodzice mogą otrzymać trzysta złotych na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Za te pieniądze mogą im kupić m.in. zeszyty, piórniki, długopisy, plecaki, a nawet buty sportowe. Jednak, by otrzymać świadczenie przed 30 września wniosek należy złożyć maksymalnie do końca sierpnia.

– Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie „Dobry start” jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem objętych będzie 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

– Warto zainwestować w edukację naszych dzieci. Służy temu rządowy program „Dobry Start", z roku na rok cieszący się coraz większym zainteresowaniem  – dodaje wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

 By otrzymać świadczenie należy złożyć wniosek za pośrednictwem jednej z trzech platform:

  • Portalu empatia.mpips.gov.pl,
  • Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,
  • Bankowości elektronicznej.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO