Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trzynastoletni Maciek potrzebuje pomocy!

czwartek, 21 września 2023 12:50 / Autor: Weronika Karyś
Trzynastoletni Maciek potrzebuje pomocy!
Trzynastoletni Maciek potrzebuje pomocy!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Pochodzący z Łosienka (koło Kielc) 13-letni Maciek Rawski od małego zmaga się z autyzmem i wieloma innymi dysfunkcjami, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Chłopiec potrzebuje regularnej terapii, rehabilitacji i opieki. To przewyższa możliwości finansowe jego rodziny, która prosi o wsparcie.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu zostały zdiagnozowane u chłopca, gdy miał trzy latka. 

„Dzięki regularnej terapii i rehabilitacji Maciek osiągnął już ogromne postępy. Choć nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, dzięki pomocy nauczyciela wspomagającego, chodzi do szkoły i stara się nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Jednak koszty terapii i opieki nad Maćkiem są ogromne i przewyższają możliwości finansowe jego rodziny”, czytamy w opisie zbiórki na stronie nadziejadladzieci.pl.

Na tym jednak nie koniec problemów. Niedawno u Maćka zdiagnozowano autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych.

„To poważna choroba, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Naszym priorytetem jest teraz przeprowadzenie badań genetycznych WES 1+3, które pomogą zrozumieć korzenie tej choroby i opracować plan leczenia oraz profilaktyki. Każda wpłata, każdy gest dobrego serca przybliża nas do celu - zapewnienia Maćkowi jak najlepszej jakości życia i szansy na samodzielność”, piszą rodzice.

Chłopca można wesprzeć pod linkiem: www.nadziejadladzieci.pl/maciek-rawski

Nagranie od mamy Maćka:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO