Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Trzy placówki rehabilitacyjne z regionu przejdą modernizację

środa, 03 czerwca 2020 13:08 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze otrzymały dofinansowanie, które zostanie przeznaczone na prace budowlane w tych obiektach. W sumie do placówek trafi blisko pół miliona złotych.

Jak mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, te środki wpłyną do miejsc, gdzie przebywają osoby najbardziej potrzebujące. – W Szpitalu w Sandomierzu oraz w Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze zostaną wymienione widny, które były przestarzałe i zagrażały bezpieczeństwu. Natomiast w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu będą prowadzone prace adaptacyjne, tak aby dostosować to miejsce do potrzeb osób tam przebywających – dodaje wicemarszałek Janik.

Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzyma dofinansowanie w wysokości 170 tysięcy złotych. – Budynek, który będziemy modernizować uległ zniszczeniu w wyniku pożaru w minionym roku. Prace obejmują  ocieplenie ścian, wykonanie okładzin, malowanie, wymianę okien i drzwi, wykonanie instalacji wodno - kanalizacyjnej  i elektrycznej. W naszym ośrodku przebywa około stu osób, więc każda, nawet mała modernizacja budynku ułatwia im funkcjonowanie – mówi Karolina Nowak, dyrektor DPS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Natomiast wsparcie finansowe w wysokości 190 tysięcy złotych otrzyma Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu. –  Pieniądze pokryją połowę kosztów wymiany windy osobowo-towarowej w szpitalu. To bardzo ważna inwestycja, bo stara winda ma blisko 40 lat i jest mocno wysłużona – informuje Marek Kos, dyrektor placówki.

Dotacje przyznane przez Urząd Marszałkowski pochodzą ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO