Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Trwa rekrutacja do szeregów Jednostki Strzeleckiej w Końskich

sobota, 31 października 2020 08:05 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. FB Jednostka Strzelecka 2026 Końskie
Adrianna Linertowicz

Ruszył nabór do szeregów Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. Mogą do niej zostać przyjęci nawet kandydaci w wieku 11 lat! Dzisiaj przy Zespole Szkół w Stadnickiej Woli odbędzie się spotkanie rekrutacyjne.

– Rekrutacja jest bezterminowa, można się do nas zgłosić w każdej chwili. Organizowane przez nas spotkanie ma na celu zachęcić zainteresowanych do wstąpienia w nasze szeregi. W jego trakcie chcemy pokazać czym się zajmujemy. Będziemy działać w okolicznych lasach – mówi Piotr Malinowski, rzecznik jednostki.

Jak informuje organizacja za pośrednictwem mediów społecznościowych:

„Do Jednostki przyjmowani są już kandydaci w wieku 11 lat - do grupy Orląt, która realizuje podobny program szkoleniowy, lecz w oparciu o inną metodykę. Ponadto osoby od 16 roku życia mogą przynależeć do grupy Strzelców i realizować program szkoleniowy i działalność opisaną w statucie. Nie posiadamy górnej granicy wieku. Nie wymagamy swojego wyposażenia w momencie dołączenia. Wszystkie instrukcje i wskazówki kandydat otrzymuje w trakcie pierwszych kilku zajęć”.

Do udziału w spotkaniu rekrutacyjnym zachęcane są osoby nie tylko zastanawiające się nad tym, czy mundur jest przeznaczony właśnie dla nich, ale też pragnące przeżyć ciekawą przygodę. Spotkanie jest niezobowiązujące. Początek dzisiaj (sobota, 31 października) o godzinie 11 przy Zespole Szkół w Stadnickiej Woli.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO