Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Trenuj jak żołnierz”. Wojskowi zapraszają wszystkich chętnych

czwartek, 25 maja 2023 13:59 / Autor: Aleksandra Rękas
„Trenuj jak żołnierz”. Wojskowi zapraszają wszystkich chętnych
„Trenuj jak żołnierz”. Wojskowi zapraszają wszystkich chętnych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Posługiwanie się bronią i strzelanie, taktyki, terenoznawstwo, przetrwanie w trudnych warunkach – takie umiejętności mogą nabyć wszyscy chętni w ramach projektu „Trenuj jak żołnierz”. Zaprasza Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach.

"Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom uczestnictwo w szesnastodniowym szkoleniu. Ma ono dwuetapową formułę – pierwszy to dwudniowe  poznanie jednostki i wojska. Drugi – dwa tygodnie szkolenia w trakcie wakacji.

- Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do 55. roku życia. Ten projekt realizujemy w innych województwach – między innymi w takich miastach jak Kraków czy Rzeszów – mówi ppłk Mirosław Wolski, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach.

Po szkoleniu, uczestnicy zyskają całą gamę nowych umiejętności – nauczą się walki wręcz, podstaw musztry, a także posługiwania się bronią i strzelania, czy taktyki oraz przetrwania w trudnych warunkach.

Jednostki wojskowe  zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Każdemu uczestnikowi przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO