Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szybciej z Kielc do Warszawy!

środa, 26 kwietnia 2017 11:41 / Autor: Radio eM
Radio eM

Dobre informacje, tym razem tuż zza granicy naszego województwa. Już jutro drogowcy udostępnią kierowcom nową jezdnię drogi ekspresowej S7 w ciągu obwodnicy Szydłowca (Mazowieckie). Nowy odcinek będzie liczył 4 km. Jak zapowiada GDDKiA to dopiero początek ułatwień.

Jak przypomina w komunikacie kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad - aktualnie kierowcy podróżujący drogą krajową nr 7 muszą korzystać z objazdów w Szydłowcu w związku z pracami przy budowie drogi ekspresowej S7.

W czwartek (27.4) wykonawca robót planuje przełożenie ruchu tranzytowego z ulic miasta na nową zachodnią jezdnię drogi ekspresowej na odcinku od miejsca poprzedzającego nowy węzeł Szydłowiec Centrum (na wysokości stacji paliw BP) do węzła Szydłowiec Południe. Tymczasowo ruch nową jezdnią odbywał się będzie w obu kierunkach, aby wykonawca mógł zakończyć prace na jezdni wschodniej. Przejazd pod drogą ekspresową S7 dla ruchu lokalnego możliwy będzie pod jednym z wiaduktów.

Jak zapowiada GDDKiA - udostępnienie całego, liczącego 22 km odcinka drogi ekspresowej S7 w oparciu o docelową organizację ruchu planowane jest w czerwcu po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy. Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości około 22 km połączy budowaną aktualnie obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, przez co znacznie skróci czas podróżowania na trasie Warszawa – Kielce i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szacuje się, że po jego oddaniu czas jazdy z Kielc do stolicy skróci się o conajmniej 20 minut. Wartość robót to 682,2 mln złotych. Lata realizacji 2014 -2017. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

mjk

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO