Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Szpital przy ul. Prostej będzie kształcił przyszłych lekarzy i pielęgniarki

środa, 08 września 2021 18:03 / Autor: Magdalena Nowak
Szpital przy ul. Prostej będzie kształcił przyszłych lekarzy i pielęgniarki
Szpital przy ul. Prostej będzie kształcił przyszłych lekarzy i pielęgniarki
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Dwa oddziały Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zostaną przekształcone w kliniki. Chodzi o oddział ginekologii, położnictwa i endokrynologii oraz oddział neonatologiczny. Dzięki tym zmianom studenci UJK będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe w tej lecznicy.

Jak podkreśla prof. Stanisław Głuszek, rektor UJK, powołanie klinik to duże wyzwanie dla personelu medycznego. – I po pierwsze: zobowiązanie do tego, aby na najwyższym poziomie realizować świadczenia medyczne, po drugie: uczestniczyć w kształtowaniu postaw przyszłych lekarzy i pielęgniarek, po trzecie: prowadzić badania naukowe – mówi prof. Głuszek.

Pierwsi studenci odbędą praktyki zawodowe w szpitalu przy ul. Prostej już w październiku.  – Myślę, że nasza lecznica posiada dobrą bazę do realizacji nowych zadań – kadrę medyczną, sprzęt i zaplecze dydaktyczno-techniczne – uważa Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Pacjentki przebywające w szpitalu przy ul. Prostej zmian nie odczują, studenci mają kształcić się według planu, który nie będzie zaburzał pracy lecznicy. – Grupy studentów nie będą zbyt duże, tak aby nie krępować pacjentek  – podkreśla dr Andrzej Witczak, kierownik Kliniki Ginekologii ŚCMiN w Kielcach.

Dzięki podpisaniu umowy pomiędzy szpitalem, a uczelnią studenci będą mogli korzystać z zaplecza medycznego szpitala. W nowych klinikach prowadzone będą zajęcia dydaktyczne dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów oraz dietetyków.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO