Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

poniedziałek, 11 maja 2020 09:48 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W minioną sobotę Komenda Powiatowa Policji w Staszowie otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 71-letniego mężczyzny, mającego liczne problemy ze zdrowiem. O fakcie poinformowała zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością taty córka.

Informacja o zaginięciu dotarła do policjantów tuż przed godziną 21.30. Zaniepokojona córka powiadomiła mundurowych, że jej ojciec, mający problemy z pamięcią i orientacją w terenie, wyjechał rowerem z domu około godziny 17 i wciąż do niego nie wrócił.

Poszukiwania mężczyzny trwały całą noc. W niedzielę działania staszowskich mundurowych wsparte zostały przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach wraz z operatorem policyjnego drona.

W niedzielne popołudnie do staszowskich policjantów trafiła dobra informacja, z której wynikało, że dwaj bracia z gminy Klimontów rozpoznali zaginionego mężczyznę i zaopiekowali się nim.

Staszowscy kryminalni potwierdzili tożsamość 71-latka. Mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, jak trafił do sąsiedniego powiatu, oraz gdzie spędził noc. Senior został opatrzony przez medyków, a następnie przekazany rodzinie.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO