Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie firmy chcą poprawiać bezpieczeństwo pracy

środa, 20 lipca 2022 12:26 / Autor: Michał Łosiak
Świętokrzyskie firmy chcą poprawiać bezpieczeństwo pracy
Świętokrzyskie firmy chcą poprawiać bezpieczeństwo pracy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

131 firm z województwa świętokrzyskiego zgłosiło się do konkursu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. W puli jest 90 milionów złotych.

– Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości. Lista możliwości jest długa – mówi rzecznik ZUS Paweł Szkalej.

ZUS nagrodzi projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Dofinansowanie może pokryć do 80 procent szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tysięcy do 300 tysięcy złotych na jednego pracodawcę.

W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków oraz nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich trzech latach. Nie mogą też znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

Najlepsze projekty wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO