Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Startuje pilotaż centralnej elektronicznej rejestracji

czwartek, 23 maja 2024 13:53 / Autor: Maria Karyś
Startuje pilotaż centralnej elektronicznej rejestracji
Startuje pilotaż centralnej elektronicznej rejestracji
Maria Karyś
Maria Karyś

Jak informuje biuro komunikacji Ministerstwa Zdrowia, rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego w zakresie centralnej elektronicznej rejestracji (CeR).

Projekt zakłada objęcie systemem elektronicznej rezerwacji wizyt świadczeń z zakresu kardiologii oraz w ramach programów profilaktycznych raka piersi i raka szyjki macicy (mammografia oraz cytologia).

Dobrowolny ogólnopolski pilotaż, przygotowujący podmioty do wdrożenia e-rejestracji, rozpocznie się w czerwcu 2024 roku i potrwa do marca 2025. Natomiast od kwietnia 2025 roku wdrożenie systemowe będzie obowiązkowe dla podmiotów leczniczych.

- Cyfryzacja jest priorytetem działania Ministerstwa Zdrowia, gdyż uważamy rozwój systemów e-zdrowia za przyszłość. Wdrożenie centralnej e-rejestracji wymaga jednak istotnych zmian na poziomie ustawowym, jak też pewności, że odbiorcy systemu będą do tego przygotowani – podkreślił  Wojciech Konieczny, wiceminister zdrowia w komunikacie na stronie gov.pl.

Wiceminister poinformował, że budżet na system zachęt dla realizatorów pilotażu centralnej e-rejestracji wyniesie 56 mln zł. Fundusze te będą przeznaczone na fazę przygotowawczą (szkolenia, uruchomienie interfejsów itp.) oraz w formie ryczałtu dla realizatorów, w zależności od liczby świadczeń zrealizowanych w e-rejestracji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO