Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Startują obozy harcerskie w świętokrzyskich lasach

wtorek, 18 czerwca 2024 13:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Startują obozy harcerskie w świętokrzyskich lasach
Startują obozy harcerskie w świętokrzyskich lasach
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, zaczynają się pierwsze obozy harcerskie w naszym regionie. Młodzi miłośnicy lasów najliczniej pojawią się w powiecie włoszczowskim.

Jak mówi st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, na ten moment, na zbliżające się wakacje (do końca lipca) zaplanowano 14 obozów harcerskich.

– Wypoczywać w ten sposób będzie 766 młodych osób. Najwięcej dzieci i młodzieży odwiedzi powiat włoszczowski – w sumie będzie to osiem obozów. Dwa z kolei będą miały miejsce w Kielcach, również dwa w Starachowicach, a w powiecie koneckim i staszowskim po jednym. Każdego dnia przybywa jednak zgłoszeń kolejnych form wypoczynku – mówi Bajur.

Jak dodaje, ze względów bezpieczeństwa na każdym tego typu obozie pojawiają sie strażacy, którzy przypominają o zasadach bezpieczeństwa.

W trakcie zeszłorocznych wakacji, w świętokrzyskich lasach odbyło się 48 turnusów obozów harcerskich. Wypoczywało na nich ponad 2200 młodych osób, przebywających pod opieką ponad 330 wychowawców.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO