Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Starachowickie położnictwo najlepsze w kraju!

poniedziałek, 04 marca 2024 10:54 / Autor: Maciej Piętka
Starachowickie położnictwo najlepsze w kraju!
Starachowickie położnictwo najlepsze w kraju!
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Po raz kolejny starachowicki szpital znalazł się na pierwszym miejscu dziesiątki najlepiej ocenianych podmiotów leczniczych w Polsce w Rankingu Szpitali prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku.

Ranking obejmuje wszystkie szpitale i odziały położnicze w Polsce. Powstaje on na podstawie ankiet wypełnianych przez matki. Ma weryfikować, które szpitale gwarantują najbardziej bezpieczne i komfortowe warunki porodowe.

– Ten sukces to efekt wysokich not, jakie przyznały nam nasze pacjentki w styczniu. Ranking fundacji „Rodzić po Ludzku” to jedyny plebiscyt, który obejmuje wszystkie szpitale i odziały położnicze w kraju. Tym bardziej bardzo cieszy nas tytuł lidera pierwszej dziesiątki w kraju – mówi Małgorzata Kałuża, rzeczniczka starachowickiej lecznicy.

To nie jedyna placówka z województwa, która została wyróżniona. Wysokie, czwarte miejsce w tym samym rankingu zajął Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej.

Ranking „Rodzić po ludzku” ma bardzo długą historię. Pierwsze próby jego organizacji miały miejsce już w… 1994 roku. W 2023 roku ankiety wypełniło ponad 16 tysięcy kobiet.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO