Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Starachowicki szpital z bezpłatną Szkołą Rodzenia

czwartek, 11 kwietnia 2024 09:00 / Autor: Maciej Piętka
Starachowicki szpital z bezpłatną Szkołą Rodzenia
FOT. Małgorzata Kałuża
Starachowicki szpital z bezpłatną Szkołą Rodzenia
FOT. Małgorzata Kałuża
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Władze starachowickiego szpitala zawiesiły opłaty za Szkołę Rodzenia do końca 2024 roku. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie chętne pacjentki.

Do tej pory z darmowej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową starachowickiego Szpitala. W 2023 roku opłaty zostały czasowo zawieszone.

– Celem Szkoły Rodzenia jest przygotowanie przyszłych mam do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu. Zajęcia kierowane są do kobiet od 24 tygodnia ciąży i obejmują cykl ośmiu spotkań. Para instruktorów przekazuje wiedzę z zakresu porodu, połogu, karmienia piersią, rozwiązywania problemów laktacyjnych i opieki nad noworodkiem – mówi Małgorzata Kałuża, rzeczniczka starachowickiej lecznicy.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w terminach dopasowanych do potrzeb i możliwości przyszłych rodziców. Grupy składają się z przyszłych mam oraz ich partnerów lub innych bliskich osób towarzyszących w maksymalnej liczbie 6 par.

Zapisy na zajęcia prowadzone są telefonicznie pod numerem 698 224 093.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO