Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Sprzedaż Elektrowni Połaniec - optymizm związkowców

czwartek, 16 marca 2017 17:07 / Autor: Radio eM
Radio eM

Elektrownia Połaniec jest już w rękach spółki Skarbu Państwa - Enea SA, która odkupiła od francuskiej grupy Engie wszystkie aktywa przedsiębiorstwa. Związkowcy z NSZZ Solidarność Elektrowni Połaniec "z satysfakcją" przyjęli finał transakcji - wynika z oficjalnego stanowiska przedstawicieli załogi.

- Od prawie roku NSZZ Solidarność optowała za takim rozwiązaniem widząc w nim sposób na stabilizację firmy, zarówno pod względem bezpieczeństwa strategicznego kraju jak i stabilizacji zatrudnienia - napisano. Związkowców cieszą wypowiedzi ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, z których wynika, że spółka zamierza odwrócić dotychczasową politykę outsurcingu.

- Taka perspektywa odpowiada naszym oczekiwaniom, wyrażonym kilka tygodni temu w Stanowisku Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Elektrowni Połaniec - napisano.Elektrownia Połaniec działa od 1979 roku, kiedy uruchomiono tam pierwszy blok o mocy 200 MW. Obecnie całość dysponuje mocą 1936 MW. Łącznie generuje ona ponad 8 TWh energii elektrycznej, dzięki czemu zaliczana jest do czołówki polskich elektrowni. - Enea Elektrownia Połaniec (Enea Połaniec) to nowa nazwa spółki zarządzającej Elektrownią Połaniec, którą Enea kupiła od francuskiego Engie.

Po finalizacji transakcji, Enea rozpoczyna proces włączenia Połańca do innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego - napisano w komunikacie grupy. Funkcjonowanie Enei Połaniec w strukturach  Grupy pozwoli na realizację synergii w oparciu o wydobywczo-wytwórczy obszar Kozienice-Bogdanka-Połaniec.

Jak informuje nowy właściciel - W najbliższych tygodniach Enea Połaniec w formalny sposób przystąpi do Grupy Enea. Już teraz rozpoczyna się ewolucyjny proces integracji spółki z Grupą. Obowiązujące w Enei procedury i zasady będą wdrażanie w Elektrowni Połaniec. Dzięki temu Grupa będzie mogła zacząć korzystać z synergii jakie niesie ze sobą inwestycja i powstanie wydobywczo-wytwórczego obszaru Kozienice-Bogdanka-Połaniec.

Grupa Enea to jeden z liderów polskiego rynku elektroenergetycznego. Zarządza pełnym łańcuchem wartości: od węgla w kopalni po gniazdko w domu Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii dla 2,5 mln Klientów.

mjk|mat.prasowe.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO