Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Sprawdzali motocyklistów. Ujawnili… ponad 500 wykroczeń

poniedziałek, 29 kwietnia 2024 13:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Sprawdzali motocyklistów. Ujawnili… ponad 500 wykroczeń
Sprawdzali motocyklistów. Ujawnili… ponad 500 wykroczeń
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj (28 kwietnia) policjanci ze świętokrzyskiej drogówki wzięli na celownik motocyklistów. Mundurowi wyposażeni w nowoczesny sprzęt pojawiali się na drogach regionu i ujawnili przeszło 550 przekroczeń prędkości.

Jak mówi st. asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, w akcję „Prędkość” włączyli się funkcjonariusze z Kielc, Sandomierza, Jędrzejowa, Końskich, Buska- Zdroju i Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Połączyli siły, aby w powiecie kieleckim, w którym w ostatnim czasie odnotowane zostały niestety te najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia z udziałem motocyklistów, wszyscy podróżowali bezpiecznie. Funkcjonariusze skontrolowali 76 motocyklistów, stwierdzając u jednego z kierujących jednośladem brak wymaganych uprawnień do tego typu pojazdu – wylicza funkcjonariusz.

Ta kontrola zakończona została wnioskiem do sądu. W sumie, mundurowi z drogówki ujawnili łącznie 556 przekroczeń prędkości. 

– Dwie osoby straciły prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Łączna suma nałożonych mandatów za stwierdzone wykroczenia drogowe opiewa na kwotę ponad 37 tysięcy złotych – uzupełnia Majchrzak.

W trakcie minionego weekendu na szczęście nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO