Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Setki chętnych na feryjny trening z wojskiem

poniedziałek, 23 stycznia 2023 14:56 / Autor: Łukasz Czerwiak
Setki chętnych na feryjny trening z wojskiem
Setki chętnych na feryjny trening z wojskiem
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W naszym regionie wielkimi krokami nadchodzi czas, na który z utęsknieniem czekają uczniowie. W ferie, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach organizuje jednodniowe szkolenia w ramach akcji „Trenuj z wojskiem w ferie”.

Strzelanie, przejazd wojskowym samochodem, a nawet rzut grantem – tego będzie mógł doświadczyć każdy, kto weźmie udział w bezpłatnym szkoleniu.

– Niestety wszystkie miejsca są już zajęte. Na każdy turnus mamy zapisanych 150 osób, prowadzimy jednak zapisy na listę rezerwową. Spotkania będą miały różną tematykę. W trakcie zajęć wszyscy chętni będą mogli nauczyć się posługiwania bronią oraz tego jak zachować się na polu walki i jakich reguł przestrzegać – mówi płk Adam Włoczewski, komendant CPdMZ. 

Szkolenie będzie trwało osiem godzin, od 8 do 16 w każdym z trzech terminów.

– Organizujemy szkolenie, które pozwoli poprawić swoje wojskowe umiejętności. Oferujemy bezpłatne, wojskowe wyżywienie. Zakwaterowania nie będzie, ponieważ nasza propozycja jest jednodniowa. Co ważne każdy ochotnik będzie posiadał ubezpieczanie – zaznacza płk Arkadiusz Radziński, komendant Garnizonu Kielce

Po zakończeniu szkolenia będzie można wyrazić swoją chęć wstąpienia do ochotniczej służby wojskowej. Zgłoszenia przyjmowane są także od poniedziałku do piątku w Wojskowych Centrach Rekrutacji na terenie województwa świętokrzyskiego. W Kielcach takie znajduje się przy ulicy Wesołej.

– Z racji na to, że wolnych miejsc nie ma, to warto przypomnieć, że zapraszamy wszystkich ochotników i pasjonatów do odwiedzenia naszych punktów. Droga każdego chętnego do wszelkiej służby wojskowej jest otwarta i zaczyna się w naszych Centrach – informuje ppłk Mirosław Wolski, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach.

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach szkolenia odbędą się 28 stycznia oraz 4 i 11 lutego. Uczestnikami mogą być osoby posiadające obywatelstwo polskie, niebędące obywatelami innego kraju, w wieku od 15 do 65 lat, bez poważnych problemów zdrowotnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO