Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Seniorka poszła na grzyby i zgubiła się w lesie. Akcja poszukiwawcza trwała całą noc

wtorek, 20 października 2020 13:26 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-letniej mieszkanki Końskich - kobieta wczoraj po południu wybrała się do lasu na grzyby i straciła orientację w terenie. Przez całą noc i poranek mundurowi prowadzili działania poszukiwawcze. Seniorka odnalazła się dziś, po godzinie 11.

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do funkcjonariuszy wczoraj wieczorem. Rodzina starszej pani odnalazła jej rower w lesie, w miejscowości Niebo. Jak informowali, seniorka jest schorowana.

Komendant Powiatowy Policji w Końskich ogłosił alarm dla całej jednostki. W poszukiwaniach brał udział także policjant z psem tropiącym, z pomocą przyszli również strażacy z Końskich oraz mieszkańcy. Wszyscy brali udział w akcji przez całą noc.

Nad ranem do poszukiwań dołączył kolejny czworonożny funkcjonariusz z Centrum Szkolenia Psów Służbowych w Sułkowicach, a także helikopter policyjny z Łodzi. Grupa poszukiwacza zwiększyła się między innymi o policjantów z Oddziałów Prewencji w Kielcach, strażaków zawodowych i ochotników.

Po godzinie 11 poszukiwania zostały zakończone - 78-latkę znaleźli policjanci oraz strażacy. Staruszka była mocno wyziębiona i zdezorientowana, szybko trafiła pod opiekę ratowników medycznych.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO