Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Ruch Marka Materka zaprasza na otwarte spotkanie

piątek, 03 marca 2023 13:15 / Autor: Weronika Karyś
Ruch Marka Materka zaprasza na otwarte spotkanie
Ruch Marka Materka zaprasza na otwarte spotkanie
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W najbliższą sobotę (4 marca) o godzinie 16 w starachowickim Hotelu Europa odbędzie się otwarte spotkanie z przedstawicielami Ruchu Marka Materka. Wziąć w nim udział mogą wszyscy zainteresowani. Podczas wydarzenia działacze mają przedstawić postulaty swojego programu wyborczego.

– Obecnie skupiamy się na wyborach parlamentarnych. Bowiem nasz komitet zamierza wystawić listy w całym kraju, we wszystkich okręgach wyborczych do sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Będziemy starali się o głosy mieszkańców nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale także wszystkich innych regionów Polski – informuje Marek Materek, lider ruchu i prezydent Starachowic.

– Każdego dnia dołączają do nas samorządowcy, przedsiębiorcy, społecznicy z różnych części kraju. To z nimi współpracowaliśmy nad tym, jak Polska ma wyglądać w kolejnych latach. Chcemy zakończyć podział Polski na dwa obozy, dla dobra naszego kraju. Chcemy, żeby ludzie podali sobie ręce – dodaje.

Ugrupowanie spotka się z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego już w najbliższą sobotę. Wówczas przedstawi 23 postulaty swojego programu wyborczego.

– Poruszymy tematy, z którymi borykają się mieszkańcy miast, gmin i całego powiatu kieleckiego. Zapraszam wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego lokalnego społeczeństwa – mówi Paweł Molik, radny gminy Zagnańsk.

Jednym z postulatów Ruchu Marka Materka jest sprawnie funkcjonująca polityka mieszkaniowa.

– Naszą propozycją jest mieszkanie czynszowe na wynajem. Ten model finansowania budowy mieszkalnictwa dla osób potrzebujących jest naszym zdaniem najlepszy. Zakłada, że osoby, które wynajmują mieszkanie mogą korzystać z niego, płacąc niski czynsz. Natomiast w momencie, kiedy się wzbogacą, mogą kupić mieszkanie na wolnym rynku od dewelopera, bądź wybudować swój własny dom – wyjaśnia Marek Materek.

– Będąc członkiem komisji mieszkaniowej wiem, jaki to jest ogromny problem. Wdrażane mechanizmy i propozycje cały czas nie odzwierciedlają realnych potrzeb. W samych Kielcach jest około tysiąca osób oczekujących na mieszkanie socjalne. Ta lista praktycznie się nie zmniejsza. Ten temat jest więc bardzo istotny i mam nadzieję, że program zostanie wdrożony również w Kielcach – mówi Joanna Winiarska z Ruchu Marka Materka.

Obecnie ugrupowanie zrzesza około 450 osób. By stać się partią potrzeba co najmniej tysiąca.

Ruch Marka Materka wciąż nie został zarejestrowany. Ma się to stać w najbliższych tygodniach. Całość nie będzie jednak firmowana imieniem i nazwiskiem prezydenta Starachowic.

Wysłuchaj audycji z Markiem Materkiem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO