Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcji „Buskowianki”

środa, 07 lutego 2024 21:46 / Autor: Michał Łosiak
Rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcji „Buskowianki”
Rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcji „Buskowianki”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Około 28 milionów złotych ma kosztować nowy zakład produkcji „Buskowianki”, który powstaje w Wełeczu. Dziś (7 lutego) wbito symboliczną łopatę pod budowę obiektu.

O nowej fabryce pisaliśmy w styczniu: https://emkielce.pl/region/nowa-fabryka-buskowianki-w-weleczu-prace-rusza-lada-dzien

Wówczas rozpoczęła się rozbiórka istniejących tam magazynów. Koncepcja projektowa zakłada budowę nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej wraz z wyposażeniem w linię technologiczną, służącą do rozlewu wody mineralnej do butelek PET.

– Cieszę się bardzo, że plany rozbudowy linii produkcyjnej wody uzdrowiskowej w Busku-Zdroju ziściły się. Dzięki unowocześnieniu firmy zwiększy się liczba butelek doskonałej wody mineralnej, która trafiać będzie na rynek, do kuracjuszy i wszystkich pragnących poprawić swój stan zdrowia – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Inwestycja ma obejmować budowę hali produkcyjnej wraz z częścią magazynowo-techniczną oraz socjalną o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych, ale również uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną, przebudowę placu manewrowego stref dostaw i odbioru oraz wyposażenie obiektu w nowoczesne urządzenia służące do rozlewu wody. Zakład ma produkować 14 tysięcy półlitrowych butelek i około dziewięciu tysięcy sztuk butelek półtoralitrowych na godzinę.

Realizacja pierwszego etapu inwestycji miałaby się zakończyć jesienią 2024 roku. Po przeniesieniu całej produkcji buskowianki do Wełecza, w miejscu starej fabryki mają powstać obiekty związane z działalnością medyczną. Kiedyś mówiło się o szpitalu. Jednak, jak przyznaje Stanisław Grzesiak, na ten moment trudno ocenić, czy plan się powiedzie ze względu na ogromne koszty. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO