Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Sypią się mandaty dla rowerzystów

wtorek, 23 kwietnia 2024 09:32 / Autor: Aleksandra Rękas
Sypią się mandaty dla rowerzystów
Sypią się mandaty dla rowerzystów
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wiosna sprawia, że coraz więcej użytkowników jednośladów pojawia się na świętokrzyskich ścieżkach i drogach. Sporo pracy mają też policjanci, którzy na celownik biorą nie tylko kierowców i motocyklistów, ale również rowerzystów.

Od początku tego roku, do 18 kwietnia, świętokrzyscy przeprowadzili blisko dwa tysiące kontroli cyklistów. A co jest ich efektem?

– Ujawniliśmy ponad 870 wykroczeń rowerzystów. Wśród nich: jazda po chodniku niezgodnie z przepisami – ponad 60 przypadków, jazda wzdłuż, po przejściu dla pieszych – ponad 50, jazda rowerem bez oświetlenia – 48, niesprawne oświetlenie – 38 i inne wykroczenia – przeszło 350 – wylicza komisarz Mariusz Bednarski ze świętokrzyskiej drogówki.

Z kolei w całym ubiegłym roku policjanci w naszym województwie przeprowadzili ponad 7700 tego typu kontroli. Nałożyli przeszło 2200 mandatów.

– Jazda wzdłuż po chodniku – ponad trzysta przypadków, jazda po przejściu dla pieszych – ponad 247, bez oświetlenia – ponad 142. Jeśli chodzi o niesprawne oświetlenie to tego typu przypadków było 90 – mówi Bednarski.

Z kolei innych wykroczeń wśród rowerzystów, policjanci w zeszłym roku odnotowali półtora tysiąca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO