Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Ratujmy miejsca pracy osób z niepełnosprawnościami

poniedziałek, 18 stycznia 2021 16:11 / Autor: Beata Kwieczko
Ratujmy miejsca pracy osób z niepełnosprawnościami
Ratujmy miejsca pracy osób z niepełnosprawnościami
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zachęca firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami do udziału w akcji "Potrzebni w pracy". Celem przedsięwzięcia jest wspieranie pracodawców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.

Jak informuje Anna Węgrzynowicz, dyrektor do spraw organizacyjnych i rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, akcja "Potrzebni w pracy" polega na promowaniu miejsc pracy osób z niepełnosprawnościami.

– Sytuacja epidemiczna powoduje, że wiele firm ulega likwidacji lub ma kłopoty finansowe, a część z nich zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, które mimo różnych ograniczeń wkładają w swoją pracę wkładają całe serce. Dla wielu z nich praca jest swoistą rehabilitacją – mówi Anna Węgrzynowicz.

Z myślą o takich osobach Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła ogólnopolską akcję "Potrzebni w pracy".  Można się w nią włączyć na dwa sposoby.

– Pierwszy to zakup produktów i usług wytwarzanych przez osoby niepełnosprawne, a drugi to promocja akcji. Każdy zakup usługi lub produktu wytwarzanego przez osoby z niepełnosprawnością może pomóc przetrwać firmom podczas pandemii – przekonuje Anna Węgrzynowicz.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wysłać na adres rzecznik@popon.pl informacje dotyczące firmy, zatrudnienia w niej osób niepełnosprawnych oraz usług i produktów, które oferuje. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.popon.pl.

W województwie świętokrzyskim jest ponad 106 tysięcy osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Jak wynika z danych pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych, około 18 tysięcy z nich jest zatrudnionych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO