Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przybywa czytelników w Kielcach i regionie. Co wybieramy najchętniej?

wtorek, 16 sierpnia 2022 15:04 / Autor: Aleksandra Rękas
Przybywa czytelników w Kielcach i regionie. Co wybieramy najchętniej?
Przybywa czytelników w Kielcach i regionie. Co wybieramy najchętniej?
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Z 255 bibliotek i filii w województwie świętokrzyskim wypożyczono w ubiegłym roku ponad dwa i pół miliona książek. Co czytamy najchętniej? Sprawdziliśmy!

Z danych Urzędu Statystycznego w Kielcach wynika, że w ubiegłym roku biblioteki w naszym województwie odnotowały 120 tysięcy 351 czytelników. Mieli oni z czego wybierać – księgozbiór bibliotek, na tysiąc osób, wyniósł nieco ponad 3449 pozycji.

Jak wyglądają dane dotyczące naszego miasta? Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, stwierdza jednoznacznie – Kielce czytają!

- W ubiegłym miesiącu, w porównaniu do lipca 2021 roku, odnotowaliśmy wzrost odwiedzin o blisko dziesięć procent. O 48 procent przybyło nam także nowych czytelników – informuje Żmudzińska.

Jacy autorzy należą do najchętniej czytanych? Kieleccy czytelnicy uwielbiają pozycje Wojciecha Chmielarza, który ostatnio wydał „Królową głodu”.

- To także Robert Małecki i jego najnowsza książka „Wstyd”. Tego autora będziemy gościć w Kielcach już we wrześniu, w ramach II Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego. Pojawi się również Anna Kańtoch, także pisząca kryminały – wylicza dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Niezmiennie od lat kieleccy czytelnicy chętnie sięgają po książki Remigiusz Mroza i Katarzyny Bondy. Nieco mniejsi miłośnicy książek często wybierają serię „Zosia i jej Zoo”, popularnością cieszą się też pozycje autorstwa Agnieszki Chylińskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO