Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przez osiemdziesiąt lat… spali na bombie

poniedziałek, 19 lutego 2024 12:06 / Autor: Aleksandra Rękas
Przez osiemdziesiąt lat… spali na bombie
Przez osiemdziesiąt lat… spali na bombie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nietypową interwencję podjęli w ostatni piątek (16 lutego) skarżyscy mundurowi. Podczas remontu jednego z domu w Suchedniowie znaleziono... radziecką bombę lotniczą z okresu II wojny światowej.

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do policjantów przed południem.

- Na miejsce pojechali suchedniowscy policjanci wraz z pirotechnikiem. Mundurowi potwierdzili informacje o niewybuchu. Około pięćdziesięciokilgramowa bomba lotnicza rzeczywiście leżała pod podłogą domu, w którym od czasów II wojny światowej zamieszkiwali ludzie – mówi podkom. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Co ciekawe, mundurowym udało się ustalić pochodzenie niebezpiecznego znalezisko. Okazało się, że w 1945 roku, w trakcie radzieckiej ofensywy, na dom miała spaść bomba, która nie wybuchła.

-  Miała przebić dach, podłogę i ugrzęznąć w gruncie. Z rodzinnej legendy wynikało, że niewybuch badali radzieccy żołnierze, ale uznali, że sprawą nie warto się zajmować, ponieważ bomba nie stanowi zagrożenia. Wówczas gospodarze naprawili podłogę i mieszkając w domu, zapomnieli o zdarzeniu – uzupełnia policjant.

Niewybuch został zabrany przez saperów, zostanie zutylizowany na wojskowym poligonie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO