Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przetarg na wielką inwestycję w Nowej Słupi ogłoszony

poniedziałek, 09 marca 2020 06:07 / Autor: Michał Łosiak
Przetarg na wielką inwestycję w Nowej Słupi ogłoszony
Fot. nowaslupia.pl
Przetarg na wielką inwestycję w Nowej Słupi ogłoszony
Fot. nowaslupia.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ogłoszono przetarg na budowę jednej z największych inwestycji turystycznych w Nowej Słupi. Chodzi o „Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich”, który ma powstać przy miejscowym Amfiteatrze. Inwestycja ma zwiększyć o połowę ruch turystyczny w gminie.

Założeniem powstającego parku jest promocja świętokrzyskich legend w sposób nowoczesny. „Można pokazać te wszystkie legendy w muzealnej gablocie, ale my mamy inny plan.  Zaprosimy naszych gości, żeby przejściu przez bramę czasu, wkroczyli do krainy świętokrzyskich legend jako… ich bohaterowie, uczestnicy wydarzeń. Aby przeżycie tych niezwykłych historii było jak najpełniejsze, zastosujemy najnowocześniejsze technologie, często unikatowe w skali kraju” – czytamy na stronie parku.

nowaslupiapark2

Nowy budynek ma być w kształcie litery „L” i mieć 1862 metry kwadratowe powierzchni. Ponad połowę zajmować będą ekspozycje podzielone na trzy strefy: podstawową, edukacyjną oraz strefę promocji i zabaw. Nie zabraknie kina 5D, hologramów postaci z legend, czy wyświetlania animacji w najnowszej technologii. Tak poznamy lub na nowo odkryjemy najsłynniejsze legendy świętokrzyskie.

nowaslupiapark

Inwestycja ma dać również nowe miejsca pracy i przyciągnąć turystów.  

(Fot. nowaslupia.pl)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO