Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przed nami XIV Hubertus Świętokrzyski

wtorek, 26 września 2023 17:01 / Autor: Weronika Leszczyńska
Przed nami XIV Hubertus Świętokrzyski
Przed nami XIV Hubertus Świętokrzyski
Weronika Leszczyńska
Weronika Leszczyńska

Hubertus Świętokrzyski odbędzie się 1 października w Tokarni. To święto patrona myśliwych - świętego Huberta. Przypada ono 3 listopada, ale tradycyjnie, w naszym województwie, obchodzimy je w pierwszą niedzielę października.

Impreza wraca do Tokarni po trzech latach nieobecności. 

- To już czternasta edycja tego wydarzenia, organizowanego przez marszałka województwa świętokrzyskiego i łowczego Okręgowego Polskiego Związku Łowiectwa w Kielcach, popularyzującego łowiectwo jako jedną z form ochrony przyrody - mówi Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Hubertus to szczególny dzień dzielenia się ze społeczeństwem swoją tradycją i kulturą.

-  Zaczniemy od hubertowskiej Mszy Świętej w oprawie muzycznej, którą będzie wykonywał Zespół Reprezentacyjny Polskiego Związku Łowieckiego. Następnie odbędzie się koncert, nawiązujący do muzyki dworskiej i elementów łowieckich w muzyce - wyjaśnia Jarosław Mikołajczyk, łowczy okręgowy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach.

- Będą też sztandary kół łowieckich, sokoły, czyli najstarsza tradycja polowań z ptakami łowczymi, prezentacja psów myśliwskich. Nie zabraknie tradycyjnej gonitwy za lisem. Mamy też atrakcje dla najmłodszych. Odbędzie konkurs „100 zabawek na 100-lecie PZŁ”. Każde dziecko które znajdzie numer od 1 do 100, wybierze sobie zabawkę. Dodatkowo jeden z naszych myśliwych jest piekarzem i chciał się podzielić swoimi wyrobami, jagodziankami, bułkami z serkiem - kontynuuje.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają do wieczora.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO