Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przeciw gruźlicy

środa, 04 kwietnia 2018 15:15 / Autor: Redakcja
Redakcja

W województwie świętokrzyskim za 2,7 mln zł zrealizowany zostanie projekt z zakresu wczesnej diagnostyki gruźlicy wśród ludzi z grup szczególnego ryzyka. Celem jest także zmniejszenie zapadalności na gruźlicę wśród dorosłych poprzez działania edukacyjne i profilaktyczne. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków unijnych a zrealizuje je Wojewódzki Szpital Zespolony im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

- Projekt adresowany jest do mieszkańców województwa świętokrzyskiego aktywnych zawodowo i niepracujących, w szczególności mężczyzn i kobiet powyżej 50. roku życia z grupy ryzyka zachorowania na gruźlicę i z grupy kontaktu z chorymi prątkującymi. Przewidywana liczba osób objętych wsparciem to ponad 10 tysięcy osób – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Częścią projektu są działania promocyjne. Zakładają one m.in. emisję sporów radiowych czy telewizyjnych. Kampania informacyjna ma podnieść świadomość mieszkańców województwa na temat wczesnego wykrywania gruźlicy. Program zakłada także organizację 10 szkoleń dla około 200 pracowników OPS i POZ, które poprowadzą lekarze specjaliści w dziedzinie chorób płuc.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO