Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Praca wre przy budowie obwodnicy Morawicy

środa, 21 października 2020 10:34 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Trwają prace przy budowie obwodnicy Morawicy. Zakończono odcinek próbny warstwy wyrównawczej nawierzchni na przebudowywanej jezdni zachodniej.

Ruch w obu kierunkach odbywa się nową jezdnią wschodnią. Można też korzystać z kładki dla pieszych w Bilczy i z ponad połowy dróg dojazdowych.

Po przełożeniu ruchu na nową, wschodnią jezdnię obwodnicy Morawicy wykonawca przystąpił do przebudowy istniejącej jezdni zachodniej. Do końca miesiąca ma zostać wykonany odcinek próbny warstwy wiążącej nawierzchni – informuje Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Jednocześnie prowadzone są roboty brukarskie, przepusty, ekrany, infrastruktura dla sygnalizacji świetlnej, a także drogi dojazdowe w Bliczy.

Pierwszy etap prawie 5-kilometrowej obwodnicy Morawicy to inwestycja za około 78 mln złotych. Trasa budowana jest w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 73. Nowa droga poprawi sytuację na obciążonym ruchem podmiejskim i tranzytowym odcinku trasy łączącej węzeł Kielce Północ, Busko-Zdrój i Tarnów.

Planowane zakończenie inwestycji to pierwsza połowa 2022 roku.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO