Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Poznamy nowe fakty w sprawie Łukasza Szumilasa? Wkrótce premiera filmu o zajściu z Buska-Zdroju

wtorek, 23 listopada 2021 12:41 / Autor: Michał Łosiak
Poznamy nowe fakty w sprawie Łukasza Szumilasa? Wkrótce premiera filmu o zajściu z Buska-Zdroju
Poznamy nowe fakty w sprawie Łukasza Szumilasa? Wkrótce premiera filmu o zajściu z Buska-Zdroju
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Minęły ponad dwa lata od brutalnego zajścia przed sklepem w Busku-Zdroju, podczas którego doszło do starcia ówczesnego radnego Łukasza Szumilasa z policją. Radny użył noża i został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Teraz jeden z dziennikarzy śledczych zapowiada film o tym zdarzeniu. – Poznamy wiele nowych faktów – mówi Radiu eM Kielce.

Przypomnijmy, że feralnego dnia w maju 2019 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie z nożem w jednym ze sklepów w centrum miasta i przyjechali na miejsce. Kiedy rozpoczęli legitymowanie mężczyzny, wówczas z budynku wyszedł Łukasz Szumilas. Policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i obezwładnieniu. Wówczas zatrzymany wyjął nóż i zaatakował nim policjantów. Szumilas został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Ostatecznie uznano go za niepoczytalnego i trafił do szpitala psychiatrycznego w Krakowie.

Nowe światło na całą sprawę ma rzucić film dokumentalny „30 sekund” Piotra Hoffmana z portalu Kryminalna Polska. W rozmowie z Radiem eM Kielce autor zapowiada przedstawienie nieznanych faktów i okoliczności dotyczących tej sprawy.

– Dotarłem do materiałów filmowych z monitoringu. Będąc w Busku-Zdroju, zaczęliśmy czytać akta sprawy. Chcieliśmy także zapoznać się z osobami, które miały informacje na temat Łukasza. Opinia publiczna skazała go od razu, oglądając jeden filmik w internecie. Cały film ukaże się już niebawem.

Film ma wskazywać na nieprawidłowości w śledztwie i przedstawiać nowe wątki w sprawie.

– Mówimy o samym zajściu, ale także o detalach. Chcę przedstawić na korzyść Łukasza wszelkie alibi. Pokażemy to co zostało pominięte w śledztwie. Warto powiedzieć też o tym, że tego dnia miał się on spotkać z Patrykiem Jakim i przekazać mu materiały dotyczące korupcji w samorządzie – tłumaczy dziennikarz śledczy.

Film „30 sekund” ma mieć premierę już wkrótce. Póki co nie znamy daty premiery.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO