Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pożar w Radoszycach. Doszczętnie spłonął dom rodzinny

wtorek, 13 października 2020 07:37 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj (13 października), około północy. W Radoszycach (powiat konecki) zapalił się budynek, w którym mieszkało sześć osób – trzy dorosłe i troje dzieci. Na szczęście wszyscy zdążyli na czas opuścić dom i schronić się u sąsiada.

Jak informuje st. kpt. Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, pierwsza na miejscu była miejscowa jednostka OSP z Radoszyc.

- To oni rozpoczęli akcję gaśniczą. Później dołączyli do nich strażacy z Końskich. Działania były prowadzone także z góry, za pomocą podnośnika. W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się płomieni, ogniem zajął się cały strych, ostatecznie budynek całkowicie spłonął i nie nadaje się do zamieszkania – wyjaśnia.

Na miejsce przybył burmistrz Radoszyc, Michał Pękala i zapewnił rodzinie nocleg w budynku Domu Kultury w Radoszycach. W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej – działania funkcjonariuszy zakończyły się około 4.45. Pożar powstał prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO