REGION
Pożar w Łagowie. Płonął dom… pełen śmieci
Do pożaru domu jednorodzinnego doszło około wpół do pierwszej, w nocy z wtorku na środę w Łagowie. Płonęło wyposażenie budynku na czterech piętrach.
Jak wyjaśnia Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, w chwili wybuchu pożaru w budynku były trzy osoby.
- Udało im się bezpiecznie wyjść z domu przed przyjazdem na miejsce strażaków, nie było potrzeby hospitalizacji. Wyposażenie domu płonęło na wszystkich czterech kondygnacjach. Pożar udało się zlokalizować i ugasić dopiero po ponad godzinie. Wciąż na miejscu są strażacy, którzy nadzorują pogorzelisko – informuje Marcin Nyga.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w budynku było mnóstwo odpadów – około siedmiu ton cukru, styropian, a nawet części od lodówek. W akcję gaśniczą zaangażowanych było dwudziestu pięciu strażaków – łącznie siedem zastępów.
Fot. OSP Łagów




![[FOTO] Drony, terroryści, zakładnicy. Wielkie ćwiczenia służb](/media/k2/items/cache/1c338afe3a6c47b8b053316eb329db9f_XS.jpg)



