Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Powstanie nowy posterunek w gminie Osiek

środa, 01 lipca 2020 12:57 / Autor: Aleksandra Rękas
Powstanie nowy posterunek w gminie Osiek
Powstanie nowy posterunek w gminie Osiek
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzisiaj (środa) podpisano umowę dotyczącą modernizacji budynku, w którym w przyszłym roku powstanie nowa jednostka policyjna. Będzie w niej pracowało pięciu mundurowych, między innymi z pionu kryminalnego i prewencyjnego.

W tym momencie budynek w którym powstanie posterunek przechodzi kompleksową modernizację. Policjanci zaczną w nim pracę w 2021 roku.

- W obiekcie służbę będzie pełnił kierownik nadzorujący całe jego funkcjonowanie, a także mundurowi z działu kryminalnego i prewencyjnego. Oprócz tego dzielnicowi, którzy będą pomagali mieszkańcom w codziennych sprawach i zapewnią bezpieczeństwo lokalnej społeczności – wyjaśnia nadinsp. Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach.

O ponowne utworzenie posterunku apelowali mieszkańcy gminy Osiek za pośrednictwem burmistrza. Poprzedni punkt został zlikwidowany w grudniu 2012 roku.

- W imieniu mieszkańców bardzo dziękuję za reaktywację tej jednostki. Na pewno pozytywnie wpływie to nasze bezpieczeństwo, standard życia i możliwość bezpośredniego kontaktu ze służbami mundurowymi – zaznacza Rafał Łysiak.

O tym, jak ważne jest zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu mówił Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

- Im bardziej instytucje państwowe są zbliżone do ludzi, tym lepiej. Potrzeba nam policji, która jest organem prewencji i pomocy dla obywateli. Każde otwarcie nowego posterunku jest wyjściem naprzeciw potrzebom mieszkańców – zaznacza wojewoda świętokrzyski.

Koszt inwestycji to ponad milion złotych, a powierzchnia obiektu to niemal 100 m2. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa i samorządu gminy Osiek. W tym roku planowane jest także zakończenie budowy komisariatów w Chęcinach i Chmielniku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO