Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powstała książka o strażakach

środa, 12 lipca 2017 22:00 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. D. Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

W czwartek 20 lipca o godzinie 17 w Starostwie Powiatowym w Kielcach w sali nr 268 rozpocznie się spotkanie promujące książkę o strażakach ochotnikach. Wydawnictwo pt. „Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” pokazuje bogaty dorobek jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie kieleckim. Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w naszym regionie. Przedstawiono w nim historię każdej jednostki, udział w największych akcjach ratowniczo-gaśniczych, działania na rzecz obronności i kultury. Wszystko wzbogacone zostało archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami. Ciekawostką jest to, że aż siedem jednostek OSP z terenu powiatu kieleckiego istnieje już ponad 100 lat.

Książka „Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” to praca zbiorowa wielu autorów: pasjonatów, druhów, szefów jednostek OSP, zawsze gotowych w każdej chwili ryzykując swoje zdrowie i życie, by ratować innych. Autorzy tekstów korzystali z różnych źródeł takich jak kroniki OSP, opowieści najstarszych strażaków, ksiąg pamiątkowych, archiwów.

- To także doskonałe wydawnictwo promujące największe atrakcje powiatu kieleckiego. Jestem przekonany, iż książka o strażakach powiatu kieleckiego znajdzie się we wszystkich bibliotekach, także szkolnych, gdyż historia naszego regionu, którą tworzą strażacy, jest ważnym elementem wychowania patriotycznego i obywatelskiego młodego pokolenia – napisał starosta kielecki Michał Godowski.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO