Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powiat jędrzejowski dba o bezpieczeństwo. Służby edukowały uczniów

wtorek, 18 lutego 2020 14:21 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Powiat Jędrzejowski
Michał Łosiak

Ponad 800 dzieci wzięło udział w akcji Bezpieczny i Ekologiczny Powiat Jędrzejowski+. Przeprowadzone w Zespole Szkół nr 1 w Jędrzejowie prelekcje, prezentacje, spotkania ze służbami i specjalne konkursy miały na celu zwiększenie świadomości o bezpieczeństwie wśród najmłodszych.

Program wydarzenia został oparty na pięciu filarach: Bezpieczny Dom, Bezpieczna Szkoła, Bezpieczna Droga, Bezpieczne Wakacje oraz Ekologia i Ochrona Środowiska. – Impreza była bardzo udana. Oprócz prelekcji policjantów, strażaków, przedstawicieli Straży Granicznej, WOPR, Koła Diabetyków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy Nadleśnictwa Jędrzejów najciekawszą rzeczą dla dzieci było to, co przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Podchojny. Częstowały one uczestników ekologiczną żywnością – mówi starosta jędrzejowski Paweł Faryna. Dzieci otrzymały także kamizelki odblaskowe, breloczki i linijki.

To nie koniec działań podejmowanych przez starostwo. – To dopiero początek. Przed wakacjami ruszamy z kolejną akcją dotyczącą bezpiecznych wakacji. Dziś wyjeżdżam w objazd i rozpoczynam spotkania z mieszkańcami powiatu. Będę mówił nie tylko o inwestycjach, ale również o programie Bezpieczny i Ekologiczny Powiat Jędrzejowski+ - dodaje starosta.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO