Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policyjny pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków

poniedziałek, 06 września 2021 12:16 / Autor: Aleksandra Rękas
Policyjny pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków
Policyjny pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj w ręce policjantów wpadł 27-latek z gminy Ożarów. Mężczyzna próbował uciec przed kontrolą drogową i – jak się okazało – prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Środki odurzające miał też w samochodzie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rudka Bałtowska. Policjanci z ostrowieckiej drogówki zwrócili tam uwagę na kierowcę osobowego renaulta - mężczyzna jechał zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

- Mundurowi postanowili za nim zawrócić i zatrzymać do kontroli drogowej. Widząc to kierowca renaulta przyspieszył. Miernik prędkości wskazał, że poruszał się on o 47 km/h szybciej niż zezwalają na to obowiązujące przepisy – informuje Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mężczyzna zignorował jednak sygnały policjantów do zatrzymania pojazdu, gwałtownie przyspieszył i skręcił w boczną uliczkę. W pewnej chwili wysiadł z samochódu i próbował uciec w pobliskie zarosła.

- W porzuconym przez siebie pojeździe pozostawił nie tylko swoje dokumenty, ale i torebkę z zawartością białego proszku, wagę elektroniczną i opaloną, tak zwaną fifkę. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany na pobliskiej ulicy przez funkcjonariuszy z innego patrolu Wydziału Ruchu Drogowego – wyjaśnia Ewelina Wrzesień.

Tester narkotykowy wskazał, że cztery gramy substancji znalezionej w aucie mężczyzny to amfetamina. Mężczyzna także najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu pięć lat za kratkami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO