Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policja przypomina – złodzieje nie biorą wolnego w święta!

środa, 21 grudnia 2022 12:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Policja przypomina – złodzieje nie biorą wolnego w święta!
Policja przypomina – złodzieje nie biorą wolnego w święta!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a ten okres co roku wiąże się z rodzinnymi wyjazdami. Policjanci przypominają – puste domy mogą być pokusą dla rabusiów, którzy zamiast świętować biorą na celownik nasze mieszkania. Warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Jak podkreśla mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach, przed wyjazdem trzeba pamiętać o zamknięciu okien i drzwi. Dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w rolety antywłamaniowe.

- Pamiętajmy o zamknięciu wszystkich zamków. Dobrze jest poinformować o wyjeździe zaprzyjaźnionego sąsiada i poprosić, by zwrócił uwagę na nasz lokal, a także wyciągał ze skrzynki pocztowej zalegające ulotki. Mogą one zwracać uwagę włamywaczy – radzi Perkowska-Kiepas.

Częstym sposobem złodziejów jest znaczenie drzwi. Mowa o przyklejaniu małych karteczek, których obecność jest dla rabusia znakiem, że drzwi nie były od dawna otwierane. Pamiętajmy też, by nie trzymać w domu dużej ilości gotówki i kosztowności. Warto także powstrzymać się od relacjonowania swoich wyjazdów na mediach społecznościowych.

- Apelujemy także o rozsądek podczas samochodowych podróży. Kierowcy, jedźmy ostrożnie i bez brawury, tak by każdy bezpiecznie dotarł do punktu swojego przeznaczenia. Z kolei piesi powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i odłożeniu telefonów podczas pokonywania pasów. Zakładajmy także elementy odblaskowe – apeluje policjantka.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, na drogach nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwała wzmożona liczba policjantów. Mundurowi zapowiadają także kontrole stanu trzeźwości.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO