Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pocztowcy jadą do Warszawy walczyć o swoje prawa

wtorek, 23 kwietnia 2024 10:48 / Autor: Michał Kita
Pocztowcy jadą do Warszawy walczyć o swoje prawa
Pocztowcy jadą do Warszawy walczyć o swoje prawa
Michał Kita
Michał Kita

Ponad stu pracowników Poczty Polskiej z Kielc i województwa świętokrzyskiego jedzie do Warszawy protestować przeciwko zwolnieniom. Dziś o godzinie 13.00 (23 kwietnia) pocztowcy z całego kraju będą pikietować przed budynkiem Ministerstwa Aktywów Państwowych. Celem akcji jest powstrzymanie planowanej redukcji etatów, w wyniku której, w całym kraju pracę może stracić nawet 10 tysięcy osób.

– Pozostawienie naszych miejsc pracy to nasz podstawowy postulat i oczekiwanie. Chcemy, aby poczta była we właściwy sposób dofinansowana, mogła się rozwijać i dysponować najnowocześniejszą technologią – mówi Dorota Lipka, przewodnicząca „Solidarności” pracowników Poczty w Kielcach.

Małgorzata Susło, z kieleckiego oddziału Związku Zawodowego Pracowników Poczty, podkreśla, że w regionie pracę może stracić około dwustu osób.

– Ograniczenie liczby pracowników stanowi zagrożenie dla jakości usług i płynności doręczeń. Jako związkowcy nie jesteśmy zamknięci na zmiany mające ulepszyć i usprawnić pracę Poczty. Niemniej chcemy, aby te zmiany były dobrze przemyślane i uzgodnione z pracownikami – argumentuje.

Jeśli postulaty protestujących nie zostaną spełnione, akcja protestacyjna ulegnie zaostrzeniu. Pracownicy Poczty Polskiej zapowiadają, że 16 maja w całym kraju ma odbyć się dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO