Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pijany jechał motocyklem. Trafił do szpitala z obrażeniami kręgosłupa

poniedziałek, 07 września 2020 09:47 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj policjanci z Buska-Zdroju zostali wezwani do zdarzenia drogowego - motocyklista uderzył w stertę eternitu w pobliżu bramy wjazdowej do swojej posesji. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Po dojechaniu na miejsce, mundurowi zobaczyli leżącego na drodze motocyklistę. Od mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu – nietrzeźwość potwierdziło badanie alkomatem. 45-latek z obrażeniami kręgosłupa został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Policjanci wstępnie ustalili następujący przebieg zdarzenia. Kiedy żona 45-latka wróciła z przejażdżki motocyklem, zaparkowała go na posesji i poszła do domu. Motocyklem wyjechał na drogę jej mąż. Po kilku minutach kobieta usłyszała huk.

Po wyjściu z budynku zobaczyła męża leżącego na drodze. Mężczyzna uderzył w stertę eternitu, która znajdowała się przed bramą. Kobieta wezwała służby ratunkowe. Okazało się, że uderzenie było na tyle silne, że mężczyzna doznał urazu kręgosłupa.

Policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kółko w stanie nietrzeźwości. Grożą za to dwa lata więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO