Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

OSP Łopuszno wyróżniona Florianem

piątek, 11 maja 2018 13:14 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszna, jako jedyna z województwa świętokrzyskiego znalazła się w gronie 13 jednostek , które zostały nagrodzone podczas finału II Ogólnopolskiego Konkursu Floriany za przeszkolenie ponad 900 uczniów z udzielania pierwszej pomocy.

 Wyróżnienie zostało przyznane w specjalnej kategorii „Ratujemy i Uczymy Ratować” „Florianów 2018”, czyli II Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

– Strażacy z Łopuszna z pomocą Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy jednostce przeszkolili ponad 900 uczniów nie tylko z Łopuszna, lecz także z okolicznych gmin. Odwiedziliśmy również Kielce. Szkoleniami objęliśmy młodzież  ze szkół średnich, podstawowych, przedszkolaki, a także dzieci w żłobkach. Najmłodsi uczyli się wzywania służb ratunkowych, starsi przechodzili podstawowe szkolenie w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Każdy ze szkolących strażaków poświecił na tyle czasu na ile pozwalały to jego czas i inne obowiązki, ale jesteśmy dumni , że nasz wysiłek w szkolenia został tak doceniony i motywuje nas do podjęcia dalszych inicjatyw – podkreśla Jarosław Nyga z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie.

Z wyróżnienia dla OSP w Łopusznie bardzo zadowolona jest też wójt gminy, Irena Marcisz. – Jestem bardzo dumna z moich strażaków-ochotników. Nie tylko ratują w potrzebie, ale także starają się zapobiegać organizując różne spotkania i szkolenia. Przykładem były właśnie te, podczas których przeszkolili uczniów. Za to należą im się wielkie brawa – podkreśla.

Źródło: OSP Łopuszno

Oprac.: Piotr Wójcik

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO