Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Osoby niepełnosprawne znajdą pracę i opiekę w nowym ZAZ-ie

czwartek, 01 października 2020 09:30 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Jeszcze w tym roku w Kielcach rozpocznie swoją działalność trzeci Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka, która powstanie przy ulicy Pietraszki zapewni zatrudnienie i terapię 30 osobom niepełnosprawnym.

Inwestycja powstanie dzięki środkom pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które są w dyspozycji budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz z wkładu własnego organizatora, czyli Fundacji Gramy z Tobą. W sumie to ponad milion złotych.

– Realizacja tak dużej inwestycji wymaga ogromnego nakładu pracy. Cieszę się, że pośredniczymy w tak cennej inicjatywie, dzięki której w naszym regionie powstanie kolejny Zakład Aktywności Zawodowej, a niepełnosprawni mieszkańcy województwa zyskają nowe miejsce terapii i rehabilitacji – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Zakład rozpocznie pracę 29 grudnia i zatrudni 30 osób, posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. Do dyspozycji podopiecznych będą cztery pracownie zawodowe: pszczelarska, ogrodnicza, cukiernicza i rękodzielnictwa.

– Pracownicy będą tu mieli możliwość nabywania oraz rozwijania swoich umiejętności zarówno intelektualnych jak i fizycznych – informuje ks. Witold Janocha, prezes Fundacji.

Zatrudnienie w zakładzie znajdzie także siedmioosobowy personel.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO