Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Oddział zakaźny w starachowickim szpitalu zostanie przeniesiony

piątek, 25 maja 2018 12:40 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Starachowicach zostanie przeniesiony do nowych pomieszczeń. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu, które lecznica otrzymała z budżetu państwa.  Umowę w tej sprawie podpisała dziś wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek  ze starostą starachowickim.

Na dostosowanie pomieszczeń do obowiązujących norm i przeniesienie oddziału zakaźnego Szpital Powiatowy w Starachowicach z budżetu państwa otrzymał prawie 3 mln zł.  Katarzyna Arent, dyrektor lecznicy podkreśla, że ta inwestycja jest konieczna. -  Obecny oddział zakaźny znajduje się jeszcze w starym budynku szpitala, skąd już w 2008 roku przeniesione zostały wszystkie inne oddziały. Otrzymaliśmy decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, w której jasno zostało stwierdzone, że oddział zakaźny w dotychczasowej lokalizacji zostać nie może, ponieważ nie zezwalają na to panujące tu warunki. Dlatego też musimy się przenieść - powiedziała szefowa lecznicy.

Oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Starachowicach jest jednym z trzech tego typu oddziałów w województwie świętokrzyskim. Pozostałe dwa są kolejno: w Kielcach i Busku - Zdroju.  - To bardzo mało, dlatego musimy dbać o każdy. Bardzo się cieszę, że Szpital w Starachowicach otrzyma to dofinansowanie, dzięki czemu oddział zostanie przeniesiony, a nie zamknięty - powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Senator Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztof Słoń podkreśla, że na nowoczesne warunki zasługują zarówno pacjenci, jak i personel medyczny.

Przetarg na roboty budowlane oraz zakup sprzętu prawdopodobnie zostanie ogłoszony jeszcze dziś. Inwestycja ma się zakończyć do końca tego roku. Łączny koszt inwetycji to ponad 3 mln 700 tys. złotych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO