Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Od jutra nowy nabór w WFOŚiGW. Do rozdania 12 milionów

poniedziałek, 13 marca 2023 13:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Od jutra nowy nabór w WFOŚiGW. Do rozdania 12 milionów
Fot. WFOŚiGW
Od jutra nowy nabór w WFOŚiGW. Do rozdania 12 milionów
Fot. WFOŚiGW
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ekologiczne piece, odnawialne źródła energii, czy wozy strażackie – między innymi na takie inwestycje będzie można dostać pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 14 marca zaczyna się nowy nabór.

Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach, informuje, że program zakłada otrzymanie pożyczki z nawet dwudziestoprocentowym umorzeniem spłaty.

- Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 2540 zadań, na kwotę przeszło miliarda złotych. To inwestycje związane z gospodarką wodną, odnawialnymi źródłami energii , ale także gospodarką wodno-ściekową czy zakupem pojazdów specjalistycznych – mówi Gliwiński.

Jak zauważa, z programu korzystają nie tylko gminy i miasta, ale także przedsiębiorcy czy strażacy ochotnicy.

- Do rozdysponowania jest aż dwanaście milionów złotych, do składania wniosków zapraszamy od 14 marca, do godziny 7.30 – dodaje Gliwiński.

Senator Krzysztof Słoń stwierdza, że dzięki atrakcyjnym warunkom pożyczki, mieszkańcy regionu mogą inwestować w ekologiczne rozwiązania.

- Nawet dwudziestoprocentowe umorzenie sprawia, że skorzystanie z programu jest niezwykle korzystne. To zachęta, by prowadzić działania proekologiczne. Program jest bardzo dobrze odbierany przez samorządy, a realizowanie zadania są kompleksowe – zauważa.

 Oprocentowanie pożyczki udzielanej przez fundusz jest zmienne, wynosi nie mniej niż trzy procent.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO