Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Noworoczne spotkanie środowisk sportowych

poniedziałek, 16 stycznia 2023 18:55 / Autor: Łukasz Czerwiak
Noworoczne spotkanie środowisk sportowych
Noworoczne spotkanie środowisk sportowych
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie świętokrzyskich sportowców. W trakcie imprezy poznaliśmy Świętokrzyskich Ambasadorów Sportu.

W wydarzeniu wzięli udział doświadczeni i młodzi sportowy różnych dyscyplin.

 – Reprezentuje dyscyplinę judo, czyli sporty walk. Co roku spotykamy się ze sportowcami, działaczami i samorządowcami. Takie wydarzenia są bardzo ważne. Możemy się wymieniać doświadczeniami i lepiej się poznać. Warto w nich uczestniczyć  – zauważyła Kinga Kubicka, judoka.

Jednym z ważnych elementów spotkania było wyłonienie Świętokrzyskich Ambasadorów Sportu. Statuetkę za wspieranie inwestycji w infrastrukturę sportową oraz upowszechnianie idei sportu otrzymała Anna Krupka, sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki.

– Wkładam całe serce, aby wspierać sportowców i sport. Szczególnie staram się popierać świętokrzyskie inicjatywy. To dla mnie zaszczyt i ogromne wyróżnienie, że została uznana za ambasadora tej dziedziny. Bardzo cieszy mnie to wydarzenie, ponieważ udało nam się podsumować miniony rok i nakreślić plany na kolejny – mówiła Anna Krupka.

Za szczególne zasługi w upowszechnianie sportu oraz idei fair play tytuł ten otrzymał również biskup Marian Florczyk.

– Takie spotkania są bardzo ważne, ponieważ sport wymaga relacyjności. Sportowiec nie trenuje tylko dla siebie, ale ten wysiłek jest także dla najbliższych i kibiców. Na tym mi zależy, aby sportowcy się integrowali, aby nie byli na marginesie, zepchnięci do samotności. Żeby zwyciężać trzeba żyć we wspólnocie – powiedział delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

Statuetki ambasadorem wręczyli marszałek i wicemarszałek województwa świętokrzyskiego oraz Radosław Wasiak, przedstawiciel sportowców.

– Środowisko sportowców postanowiło uhonorować tę dwie zasłużone osoby i szczerzę nie dziwię się temu. Biskup Florczyk jest duszpasterzem polskich sportowców i bardzo ich wspiera. Z kolei minister Krupka od wielu lat pomaga relizować wszelkie inwestycje w tej dziedzinie, w naszym regionie – podkreślała Renata Janik.

Na zakończenie gali, którą poprowadziła dr Katarzyna Bernat (dyrektor ds. informacji i publicystyki Radia eM Kielce), zgromadzeni goście zaśpiewali kolędy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO