Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Nietrzeźwy weekend”. Pijani za kółkiem i kolizje

poniedziałek, 15 maja 2023 10:11 / Autor: Aleksandra Rękas
„Nietrzeźwy weekend”. Pijani za kółkiem i kolizje
„Nietrzeźwy weekend”. Pijani za kółkiem i kolizje
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kolejne niepokojące doniesienia ze świętokrzyskich dróg. W ciągu minionego weekendu. kieleccy policjanci zatrzymali w sumie pięć osób, które kierowały „na podwójnym gazie”, doszło także do kolizji.

Jedno z niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce w Kielcach. Policjanci dostali sygnał od zaniepokojonego świadka.

- Z relacji kobiety wynikało, że na parking jednego z hoteli w mieście wjechał fiat, którego kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Najpierw uderzyła w zapakowane auto po czym zasnęła za kierownicą. Niestety pomimo licznych prób, które podjęła zgłaszająca kobieta dalej spała – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Na miejscu zjawili się policjanci. Śpiącą kobietą okazała się 30-letnia mieszkanka powiatu koneckiego, a badanie alkomatem wykazało…  ponad dwa promile alkoholu.

- W trakcie interwencji nie mogła utrzymać nerwów na wodzy i najpierw znieważyła interweniującą policjantkę po czym naruszyła jej nietykalność cielesną – dodaje Perkowska-Kiepas.

Kolejne zgłoszenie pochodziło z gminy Chmielnik i także dotyczyło pijanej kobiety. 56-letnia kierująca, cofając uderzyła w zaparkowane bmw. Po wszystkim próbowała odjechać, co uniemożliwiła jej właścicielka uszkodzonego auta. 56-latka „wydmuchała” także ponad dwa promile.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO