Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nietrzeźwy rowerzysta groził policjantom

piątek, 29 lipca 2022 12:07 / Autor: Wojciech Dudkowski
Nietrzeźwy rowerzysta groził policjantom
Nietrzeźwy rowerzysta groził policjantom
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Pińczowscy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego na rowerze. Zbadali go alkomatem, który wykazał ponad 0,5 promila. Mężczyzna zaczął grozić policjantom, by odstąpili od czynności. Grozi mu teraz do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci podczas patrolu zauważyli rowerzystę, którego zachowanie wskazywało na to, że mógł być pod wpływem alkoholu. Zatrzymali go do kontroli i potwierdzili swoje podejrzenia. Kiedy mężczyzna dowiedział się, jakie może ponieść konsekwencje, wpadł w szał i zaczął grozić mundurowym oraz znieważać ich. Próbował też uciec z miejsca zatrzymania. Aby temu zapobiec, funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej.

38-latek z gminy Michałów został zatrzymany. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna w wysokości 2500 zł. Jeszcze bardziej kosztowna będzie jednak odpowiedzialność za przestępstwo znieważenia i zmuszania groźbą policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. One są sankcjonowane karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO