Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Niepełnosprawni będą pracować w Sandomierzu

wtorek, 27 października 2020 12:10 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Sandomierzu powstanie szósty w regionie Zakład Aktywności Zawodowej. Uruchomi go pod koniec tego roku Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jak podkreśla wicemarszałek Renata Janik, ZAZ w Sandomierzu to szansa na aktywne życie społeczne, zawodowe oraz rozwój osobisty osób z  niepełnosprawnościami. – To drugi tego typu zakład, który tworzymy w tym roku w naszym regionie, przez co nadrabiamy zaległości w tym obszarze działalności społecznej. Mam nadzieję, że w najbliższych latach, dzięki wsparciu samorządu województwa i PFRON, powstaną w naszym województwie kolejne tego typu miejsca – mówi wicemarszałek Janik.

Głównym celem placówki będzie rehabilitacja zawodowa i terapia osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy będą tu mieli możliwość nabywania oraz rozwijania swoich umiejętności zarówno intelektualnych jak i fizycznych. Podstawowa działalność ZAZ-u oprze się na dwóch działach: gastronomicznym i gospodarczym, a sezonowo również będzie funkcjonował dział florystyczny. Zakład zapewni pracę i terapię 30 osobom niepełnosprawnym, którymi zaopiekuje się dziewięcioosobowa kadra instruktorska.

Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 950 tysięcy złotych, z czego 619 tysięcy pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które są w dyspozycji budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO