Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nastolatkowie napadli na starszego mężczyznę. Grozili mu nożem

piątek, 17 marca 2023 15:25 / Autor: Aleksandra Rękas
Nastolatkowie napadli na starszego mężczyznę. Grozili mu nożem
Nastolatkowie napadli na starszego mężczyznę. Grozili mu nożem
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dwóch osiemnastolatków i 16-latek odpowiedzą wkrótce za rozbój. Młodzi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego napadli na 68-letniego mężczyznę i grożąc mu nożem, okradli z pieniędzy i telefonu. Cała trójka została już zatrzymana.

Do napaści doszło na początku tego miesiąca, w jednym z ostrowieckich mieszkań.

- Senior miał wtedy przebywać na spotkaniu towarzyskim u swoich znajomych. W pewnym momencie, do mieszkania miało wejść trzech młodych mężczyzn. Grożąc pokrzywdzonemu nożem, ukradli należący do niego telefon, paralizator oraz portfel z pieniędzmi – informuje podkom. Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Łączna wartość strat to ponad 10 tysięcy złotych. Sprawą szybko zajęli się policjanci.

- Jako pierwszy wpadł 18-letni ostrowczanin. Do jego zatrzymania doszło pod koniec zeszłego tygodnia. Następnego dnia, Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu go na okres trzech miesięcy – wyjaśnia policjantka.

Taki sam los spotkał drugiego z agresorów, także 18-latka, który został zatrzymany w poniedziałek 13 marca. Natomiast trzeci z napastników, 16-latek, wpadł w ręce mundurowych wczoraj (16 marca). Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi nawet 12 lat za kratkami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO